Bluetooth certifikací prošel zatím neznámý telefon Nokia, který byl testován s kódovým označením TA-1136. Podle výpisu má podporu Bluetooth 5.0 a díky tomu by mohl spadat mezi přístroje střední třídy, nebo vyšší střední třídy.

Certifikační výpis, bohužel, neuvádí jakékoli další parametry telefonu, takže spekulace, o který model by mohlo jít jedou na plné obrátky. Vše se točí kolem toho, že během uplynulého měsíce byla v Číně uvedena Nokia X7, která procházela certifikacemi a testy s kódovým označením TA-1131.

Tipaři tedy myslí, že právě certifikovaný telefon Nokia by mohl být globální verzí Nokia X7. Ta by se údajně měla na mezinárodních trzích prodávat jako Nokia 8.1. Ovšem HMD Global ještě pracuje i na přístrojích Nokia 7.1 Plus a Nokia 9 PureView. Není tedy vyloučeno, že by mohlo jít i o některý z těchto telefonů.

A jak známo, projde-li telefon všemi potřebnými certifikacemi, je jeho uvedení na dohled. Je tedy možné, že o tomto telefonu ještě uslyšíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.