Procesor Kirin 980 měl poměrně nedávno svou premiéru a společnost Huawei, která ho považuje za svou letošní vlajkovou loď, se jej snaží integrovat do co největšího počtu svých telefonů. Podle poslední informací dostanou Kirin 980 i přístroje značky Honor. Bude jedním z nich i Honor V20?

Mohlo by to tak být, alespoň podle certifikačního výpisu 3C, kde figurují dva telefony s kódovými označeními VCE-AL00 a VCE-TL00. Ty už mají i certifikaci CMII a většina tipařů se shoduje na tom, že jde o chystaný Honor V20, který bude nástupcem loňského modelu Honor V10.

Tipaři také tvrdí, že Honor V20 bude osazen čipsetem Kirin 980 a mohl by se tak stát jedním z nejlevnějších telefonů s tímto procesorem. Na rozdíl od Honoru Magic 2 však nebude mít vysunovací mechanismus a zřejmě bude vybaven horním výřezem nad displejem.

V rámci designu by mohl vycházet z modelů Honor 8X nebo 8X Max. Očekává se trojitý fotoaparát a klasický snímač otisků. Mluví se také o rychlém 18 W nabíjení a kapacitě baterie, která by mohla být 3500 mAh. RAM paměť by mohla dosáhnout na 6 GB nebo dokonce 8 GB.

Tyto informace je však nutno brát s velkou rezervou. Nic není potvrzeno a přístroj se zatím nedostal ani k certifikátorům Tenaa. Je sice možné, že bude uveden ještě do konce tohoto roku, ale v tuto chvíli je skutečně předčasné o tom spekulovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.