Řada Huawei Mate 20 byla nedávno uvedena a podle prvních ohlasů patří Huawei Mate 20 Pro k tomu nejlepšímu, co se letos objevilo na trhu. Prodeje jsou rekordní a dokonce už má telefon za sebou i první aktualizaci. Ovšem jsou tu i první problémy.

Někteří uživatelé si stěžují na displej, který po pár dnech používání začal zelenat, a to hlavně na okrajích. Stížnosti na tento nepříjemný problém se síří hlavně na oficiálním fóru Huawei ve Velké Británii.

K problému se už vyjádřila ředitelka marketingu a komunikace finské pobočky Huawei, Elina Takala. Ta tvrdí, že dlouho zkoumali, proč jen některé přístroje a jen v některých zemích, kde je Mate 20 Pro prodáván, mají problém se zelenáním displeje. K tomu dodala, že ve Finsku dostanou majitelé telefonu se zeleným displejem nový přístroj, a to zcela zdarma.

Zdá se tedy, že finská pobočka Huawei se k vyřešení situace postavila čelem a přebírá odpovědnost na svá bedra. Také další pobočky Huawei, například ta ruská nebo britská, se k vyřešení problému postavily stejným způsobem a vadné telefony mění.

Podobné řešení přijali i někteří operátoři, kteří Huawei Mate 20 Pro prodávají. Uživatelé na fóru však doporučují, aby si postižení uživatelé nenechávali displeje opravovat v servisních střediscích a přímo žádali o výměnu, protože na ni mají právo.