V poslední době se nám mezi výrobci telefonů rozmohl takový nešvar… Hovoříme samozřejmě o lehkém podvádění s výsledky benchmarků, kde si výrobci dají tu práci, aby telefon detekoval spuštěný konkrétní benchmark a uměle navýšil na krátkou dobu svůj maximální výkon. V poslední době se například společnost ULMark (tvůrci 3DMark a PCMark) rozhodli vyřadit z výsledků svých benchmarků modely OPPO Find X a OPPO F7.

Samozřejmě čínský gigant přispěchal s vysvětlujícím vyjádřením, kde sice přiznal přímou detekci spuštění konkrétních benchmarků podle názvu, ale vše se pak samozřejmě pokusil zamést pod koberec. Jejich vysvětlení, že se jednalo pouze o výsledek „mnohaúrovňového systému a optimalizační strategie „. Skoro se nabízí otázka, zda se čínští představitelé firmy OPPO neinspirovali našimi politickými mozkovými giganty.

Každopádně by s podobnými praktikami měl být definitivně konec, protože se firma OPPO zavázala, že podobné detekce už v jejich telefonech nenajdeme a systémové prostředky tak budou určeny opravdu jen podle žádostí dané aplikace. Dále by se pak uživatelům měl otevřít přístup ke speciálnímu Performance módu v telefonu, který by zvýšil výkon za cenu vyššího zahřívání a výdrže baterie. Tak snad se připojí i další velká jména, protože si neděláme velké iluze ani o ostatních výrobcích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.