Všichni samozřejmě máme ve svých telefonech nejraději špičkové high-end procesory, takže je hlavní pozornost fanoušků Qualcommu upřena na chystaný vlajkový Snapdragon 8150 (aneb dle starého značení SD 855). Ale to neznamená, že bychom měli zanedbat i střední třídu, protože v současné generaci patří Snapdragony 660/670 a 710 mezi skvělé kousky křemíku, které příliš nezaostávají ani výkonem. A podle posledních zpráv se brzy dočkáme i jejich nástupců.

Podle zasvěcených informací serveru Winfuture totiž spolu s oficiálním představení Snapdragon 8150 dorazí i midrange procesory Snapdragon 6150 a 7150. Ty pak pak podle logické úvahy a s ohledem na nové značení měly nahradit právě současné řady 6xx a 7xx. A mají tak na co navazovat, protože telefony střední třídy v poslední době šly výkonnostně opravdu výrazně nahoru a často je problém je odlišit i od jen nepatrně starších high-end modelů.

Nové midrange čipy by měly být vyráběny 11nm výrobním procesem (podobně jako například velmi nedávno představený Snapdragon 675) a mělo by opět jít o osmi-jádrové procesory s jádry Kryo. Tentokráte budou řady 6xx a 7xx více diferencované než v minulosti, protože se například podle prvních zpráv bude lišit podpora maximálních rozlišení displejů. Snapdragon 6150 bude mít jako limit stanoveno rozlišení 2160 x 1080 pixelů, přičemž 7150 zvládne až 2880 x 1440 pixelů (tedy QHD+). No jsme na novou střední třídu opravdu zvědavi, čínští výrobci si už na ni určitě také brousí své zlaté zuby.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.