Benchmark Antutu patří už velmi dlouhou dobu k hlavním nástrojům porovnání hrubého výkonu telefonů a včera jsme se dočkali vydání žebříčku za měsíc říjen. Obsaženy jsou v něm jen telefony čínské provenience a s největší pravděpodobností se ještě nedostalo na zbrusu nové kusy představené v posledních dnech jako jsou Xiaomi Mi MX 3, Honor Magic 2, Nubia X nebo OnePlus 6T.

Z výsledků je jasný nástup nového krále na trůn, protože hned tři první místa okupují telefony z řady Huawei Mate 20 vybavené procesorem Kirin 980. Čas Snapdragonu 845 jako nejvýkonnějšího řešení je minulostí a Qualcomm bude muset hodně pospíšit s vydáním jeho nástupce, Snapdragonu 8150. Zajímavostí je i třetí místo Huawei Mate 20 X, který by se teoreticky měl umístit hned na špici pelotonu. Oproti očekáváním však zaostává o 8 tisíc bodů a spekuluje se o ne zcela vyladěném firmwaru a optimalizacích.

Až po modelech řady Mate 20 přichází čas konkurence a další dvojici míst si uzmuly herní telefony Xiaomi Black Shark, Helo verze a pak první generace. Následují Meizu 16th, OnePlus 6, herní ASUS ROG, Smartisan Nut R1 a Nubia Z18. Vše tedy telefony se Snapdragonem 845 a jak už je v posledních měsících a letech zvykem nikde ani vidu po procesorech Mediateku. Uvidíme jak pořadím zamíchají novinky, zejména Honor Magic 2 si určitě bude chtít vydobýt místo na slunci mezi prvními, protože také dostal do vínku super rychlý Kirin 980.