Benchmark Antutu patří už velmi dlouhou dobu k hlavním nástrojům porovnání hrubého výkonu telefonů a včera jsme se dočkali vydání žebříčku za měsíc říjen. Obsaženy jsou v něm jen telefony čínské provenience a s největší pravděpodobností se ještě nedostalo na zbrusu nové kusy představené v posledních dnech jako jsou Xiaomi Mi MX 3, Honor Magic 2, Nubia X nebo OnePlus 6T.

Z výsledků je jasný nástup nového krále na trůn, protože hned tři první místa okupují telefony z řady Huawei Mate 20 vybavené procesorem Kirin 980. Čas Snapdragonu 845 jako nejvýkonnějšího řešení je minulostí a Qualcomm bude muset hodně pospíšit s vydáním jeho nástupce, Snapdragonu 8150. Zajímavostí je i třetí místo Huawei Mate 20 X, který by se teoreticky měl umístit hned na špici pelotonu. Oproti očekáváním však zaostává o 8 tisíc bodů a spekuluje se o ne zcela vyladěném firmwaru a optimalizacích.

Až po modelech řady Mate 20 přichází čas konkurence a další dvojici míst si uzmuly herní telefony Xiaomi Black Shark, Helo verze a pak první generace. Následují Meizu 16th, OnePlus 6, herní ASUS ROG, Smartisan Nut R1 a Nubia Z18. Vše tedy telefony se Snapdragonem 845 a jak už je v posledních měsících a letech zvykem nikde ani vidu po procesorech Mediateku. Uvidíme jak pořadím zamíchají novinky, zejména Honor Magic 2 si určitě bude chtít vydobýt místo na slunci mezi prvními, protože také dostal do vínku super rychlý Kirin 980.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.