Telefon Xiaomi Redmi Note 6 Pro je zatím posledním modelem renomovaného čínského výrobce elektroniky. Na českém trhu ho jako první začal prodávat e-shop Xiaomimobile.cz a novinka se takřka okamžitě setkala s příznivým přijetím zákazníků. S cenovkou pod 6000 korun posunul pomyslnou hranici částky, za kterou lze získat opravdu slušně vybavený chytrý telefon.

Velký displej, dlouhá výdrž, dobrý hardware

Xiaomi Redmi Note 6 Pro spojuje hned několik faktorů, které ho předurčují, aby se stal „miláčkem publika“. Obrazovka s úhlopříčkou 6,2″ patří v současnosti k největším a nabídne skvělé podmínky pro běžné použití, ale i pro hraní her nebo sledování filmů.

Dalším argumentem ve prospěch tohoto přístroje je baterie s kapacitou 4000 mAh. Díky ní nemusí zákazníci neustále hledat nabíječku ani omezovat své potřeby. Telefon vydrží na jedno nabití dva dny běžného používání a v tomto směru patří ve svém segmentu ke špičce.

Velkým lákadlem jsou celkem čtyři fotoaparáty – dva vzadu (s rozlišením 12 + 5 Mpx) a dva vpředu (20 + 2 Mpx). Díky nim dokáže Redmi Note 6 Pro pořizovat působivé snímky, přičemž s nastavením parametrů foťáků může pomáhat umělá inteligence, která rozpoznává 206 typů scén ve 25 kategoriích.

Zmínit musíme také schopnosti natáčení videa, kde telefon zvládá rozlišení až 1080p při 30 snímcích za sekundu. Roztřeseným záběrům aktivně brání velmi pěkně fungující optická stabilizace, která je v této třídě nadstandardní výbavou.

Samozřejmě s podporou českého LTE

V případě čínských výrobců mohou zákazníci narazit na absenci podpory takzvaného „českého LTE“ – tedy frekvence 800 MHz. To v případě verze, prodávané na Xiaomimobile.cz, není nutné řešit. Nabízena je globální verze, podporující LTE na všech evropských frekvencích. Rychlé datové přenosy si tak zákazníci mohou užívat bez ohledu na to, kde se aktuálně nacházejí.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro je na nejlepší cestě stát se bestsellerem

Již první týdny prodeje Redmi Note 6 Pro ukázaly, že tento telefon má všechny předpoklady k tomu, aby se zařadil k nejúspěšnějším modelům, a to nejen z pohledu značky Xiaomi, ale i celkově.

Kromě výše zmíněných kladů k tomu přispívá solidní design s kovovou konstrukcí a silná hardwarová výbava. V čele stojí osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 636, zákazníci pak mohou vybírat ze dvou variant operační paměti a interního úložiště: 3 + 32 GB a 4 + 64 GB.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro koupíte na Xiaomimobile.cz.