Ohodnoťte článek

Fanoušci mobilních technologií už nějaký ten pátek netrpělivě vyhlížejí odpověď Qualcommu na poli 7nm procesorů, protože v současné generaci křemíkových válečníků už prostě musí brzy odpovědět na nástup konkurence v této kategorii. Kirin 980 od Huawei i Apple A12 Bionic už jsou na trhu a řádí ve výsledcích benchmarků jako černá ruka. A chystaný Snapdragon 8150 (neboli Snapdragon 855 podle minulého značení) se dnes konečně objevil ve výsledcích benchmarku Geekbench, takže se už snad opravdu schyluje k jeho oficiálnímu představení a operačnímu nasazení.

Ostatně už jsme měli možnost vidět i první telefon, který se chlubí budoucím nasazením tohoto procesoru (Royole FlexPai), takže by v Qualcommu měli pomalu prásknout do koní. Podle dostupných informací by měl nový osmi-jádrový Snapdragon 8150 ustoupit od design jader 4+4 a po vzoru Kirinu 980 přejít na 2+2+4. Dvojice nejvýše taktovaných jader by byla na hrubý výkon, prostřední dvojice k udržování rychlosti a 4 malá jádra pro méně náročné a doplňkové aktivity.

Jak je vidět z výsledků Geekbench, tak bude nástup Snapdragonu 8150 znamenat další výkonnostní skok oproti minulé generaci a zcela dorovnává Kirin 980, přičemž Apple A12 Bionic má stále poměrně razantní výkonnostní náskok. Samozřejmě jde jen o jeden čistě procesorový test a my tak budeme hlavně zvědavi na výkon grafického čipu Adreno, které vždy konkurenci v minulosti překonávaly. Tak už aby to bylo…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.