Nokia X7 se dostala do prodeje teprve nedávno a hlavním tahákem telefonu je jeho foto výbava s optikou z dílen Carl Zeiss. Ani další parametry nejsou k zahození, takže se na ně pojďme podívat zblízka.

Displej telefonu má úhlopříčku 6,18 palce s rozlišením FullHD+, poměrem stran 18,7:9 a horním výřezem. Tam je uložen přední 20 MPix fotoaparát, sluchátko a další senzory.

Zadní strana telefonu patří duální kameře s optikou Zeiss, primárním 12 MPix snímačem a sekundárním 13 MPix snímačem. Nechybí OIS, duální PD autofokus, AI detekce scény a optimalizace focené scény při horších světelných podmínkách. Pod fotoaparátem je snímač otisků prstů.

Jako procesor byl u Nokia X7 použit Snapdragon 710, který je spárován se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti s možností dalšího rozšíření. Baterie má kapacitu 3500 mAh a podporu rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo, ale je velmi pravděpodobné, že v dohledné době bude aktualizován na Android Pie.

Telefon Nokia X7 je aktuálně v bleskovém prodeji na e-shopu Gearbest, kde za něj zaplatíte 279,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.