Skládací telefony by se mohly stát trendem příštího roku. Několik výrobců na nich už prý pracuje a asi nejvíce se mluví i Samsungu a jejich Galaxy F. První vlaštovkou v tomto segmentu by mohl být včera představený ohebný telefon Royole FlexPai a podle posledních informací se na skládací telefon chystá i společnost LG.

LG by měla uvést svůj skládací telefon na veletrhu CES 2019 v Las Vegas. Není to zatím jisté na 100%, ale známý tipař Evan Blass tvrdí, že to rozhodně není vyloučené. Podrobnosti o tomto LG přístroji známy sice nejsou, ale je možné, že se do konce letošního roku nějakých bližších detailů dočkáme.

V případě LG by ohebný telefon zas až takovým překvapením nebyl, protože jak známo společnost investovala do výroby flexibilních displejů nemalou částku. Navíc mají od roku 2017 schválen patentový návrh na skládací telefon. Veletrh CES 2019 by v tomto ohledu mohl být zajímavý, protože údajně i Samsung tam chce představit svůj Galaxy F, jehož letošní uvedení bylo odloženo.

Určitě ani čínští výrobci nebudou chtít zůstat pozadu a je možné, že se podobných modelů dočkáme i od společností Huawei, Xiaomi a Lenovo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.