Tak to opravdu netrvalo nijak dlouho a závist majitelů OnePlus 6 ohledně nových funkcí mezigeneračního OnePlus 6T vydržela jen pár dní po odhalení telefonu. Díky nové Open Beta 6 verzi operačního systému Oxygen OS si tak už i oni mohou vyzkoušet v podstatě veškeré nové softwarové vymoženosti modernější verze vlajkové lodi OnePlus. A ta přitom dorazí na evropský trh až 6. listopadu.

Hlavním tahákem nového softwaru budou samozřejmě hlavni vylepšení a nové funkce pro fotoaparáty, protože ty jsou navíc po hardwarové stránce zcela identické. Takže přibude nový mód focení Nightscape, který by měl výrazně vylepšit výsledné snímky pořízené za tmy nebo horších světelných podmínek. Dostane se také na Studio Lightning, tedy lepší nasvícení portrétových selfies snímků podobné funkci Portrait Lightning u telefonů od Applu.

Ale to samozřejmě nejsou jediná dostupná vylepšení, protože se změní k lepšímu i UI, přibude rozšířené ovládání gesty, lepší pořizování screenshotů a také listopadová bezpečnostní záplata od Googlu. Prokoukne také funkce Google Search nebo zoom funkce v galerii fotek. Samozřejmě se stále jedná o beta verzi, takže je nutná její manuální instalace (tedy pokud už nejste součástí Beta programu) a přijdete o veškerá data v telefonu. Ale do stable verze to určitě nebude dlouho trvat.