Společnost Huawei byla v minulosti několikrát nařčena z toho, že jen kopíruje telefony svých konkurentů. Letos však mění strategii a přichází s vlastním designem trojitých fotoaparátů a také barevností zadních panelů, kdy využívá barevného přechodu. A zdá se, že se tento přístup začíná vyplácet. Je to vidět na rekordním počtu předběžných objednávek Huawei Mate 20 Pro.

Řada Huawei Mate 20 byla uvedena zhruba před dvěma týdny a dnes Huawei hlásí, že v západní Evropě se počet objednávek Huawei Mate 20 Pro zvedl o 40% a překonal tak dosavadní prvenství Huawei P20 Pro, kterého se od uvedení na trh prodalo o 316% více kusů než Huawei P10 Plus.

Je to tak trochu překvapení, protože cena Mate 20 Pro není zrovna nejnižší, i když telefon nabízí velmi slušnou výbavu. Je to ale zřejmě dáno i tím, že společnost měla v Evropě dobře připravenou propagaci a k telefonu nabízeli zdarma i hodinky Watch GT. Na dalších trzích dostali ti, kteří si přístroj objednali zdarma bezdrátovou nabíječku.

Huawei zatím nezveřejnil konkrétní prodejní čísla, ale podle stávajících předobjednávek to vypadá, že Mate 20 Pro v prodejích překoná jak Huawei P20, tak i P20 Pro, kterých se jen za tři měsíce prodalo více než šest milionů kusů.