V poslední době se nám i u čínských výrobců rozmáhá pokročilé „trollení“ konkurence a Xiaomi se jeden takový husarský kousek povedl u příležitosti indického představení OnePlus 6T v Novém Dillí. Zástupci Xiaomi na této akci přítomným rozdávali kapesní kalkulačky a vyzývali je „asi si to spočítali“. Cílem kampaně pak samozřejmě bylo poukázat na výrazně levnější Pocophone F1 právě od Xiaomi, který byl nabízen jako alternativa k OP6T.

Utahování z konkurence pak pokračovalo i na Twitteru, kde Xiaomi parodovali legendární slogan OnePlus „Never Settle“ a vysvětlovali, že Pocophone F1 nabízí stejný procesor a RAM, větší baterii a nádavkem i sluchátkový 3.5mm audio jack v porovnání s novým OnePlus 6T. A samozřejmě se hlavně zaměřili na vypíchnutí ceny, protože v Indii je rozdíl poměrně masivní, Pocophone F1 stojí v přepočtu zhruba 285 dolarů a OnePlus 6T kolem 520 dolarů.

Podobné špičkování je určitě povedené, ale jedná se o velmi nepřesnou argumentaci, protože Xiaomi velmi rádi přejdou některé zásadní rozdíly velkým mlčením. OnePlus 6T se na rozdíl od Pocophone F1 může pochlubit například AMOLED displejem, titěrným kapkovitým vykousnutím, mnohem kvalitnější konstrukcí ze skla a kovu oproti plastu a samozřejmě i pokrokovou čtečkou otisků prstů vestavěnou v displeji. Nemluvě o dalších diskutabilních vymoženostech jako je lepší fotoaparát a jiné.

Což Pocophone nijak nedegraduje, protože za ty peníze nabízí opravdu skvělou výbavu a poměr cena/výkon. Jsme ale zvědavi, zda na tuto „trollí“ akci OnePlus nějak zareaguje a pokusí se odpovědět nějakou podobně humornou formou. Jen houšť a větší kapky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.