O tom, že velká jména mobilního průmyslu pracují na ohebných telefonech si cvrlikají už i vrabci na střeše a bylo tak jen otázkou času a prestiže, který z nich urve prvenství v této kategorii. Ale dnešní oficiální představovačka prvního ohebného telefonu nenesla ani logo Samsungu, ani Huawei nebo LG. Ruku na srdce, slyšeli jste někdy o čínské firmě Royole ? Já ne…

Dnes představený Royole FlexPai je však evidentně mnohem dále než jen v designových nákresech chytrých hlav konkurence a i když je samozřejmě jasné, že se jedná spíše o představení budoucího produktu, než hotového telefonu, tak musíme smeknout klobouček. Firmě Royole se povedlo husarský kousek „být první“, i když bych si osobně vsadil na to, že do reálného prodeje se dostanou i tak konkurenční modely mnohem dříve.

Royole FlexPai je ohebné zařízení s celkovou úhlopříčkou 7,8-palce, které si ohnutím zmenšíte zhruba na polovinu do „kapesního režimu“. Zařízení je velmi tenké s pouhými 7,6 mm a kromě toho nabídne podle slov výrobce třeba 20 Mpix + 16 Mpix fotoaparát s f/1.8, který je díky možnosti ohnutí univerzální, microSD slot, USB Type-C port, stereo reproduktory, AMOLED displej s celkovým rozlišením 1920 x 1440 pixelů, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, dual SIM, 3800 mAh kapacitu baterie s 5V/5A rychlo-nabíjením Ro-Charge nebo Water OS 1.0 založený na Androidu 9 Pie.

This slideshow requires JavaScript.

Pokud jste si ve výčtu specifikací nevšimli procesoru, tak chyba není na vašem přijímači, protože v listingu je uveden Snapdragon „příští generace založený na 7nm“, což spolu s uvedenou grafikou Adreno 640 jasně ukazuje na Snapdragon 8150 (aneb 855). Ten jak známo nebyl ještě ani oficiálně představen, takže si uděláte obrázek o reálné dostupnosti tohoto modelu. Každopádně vypadá zajímavě a už se dopředu děsíme ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.