Tak už na to Xiaomi Mi MIX 3 není sám, protože byl v Pekingu před malou chvílí představen další model s výsuvnou zadní stranou telefonu a to Honor Magic 2. Zítra by je pak ještě mělo doplnit Lenovo Z5 Pro, ale nepředbíhejme událostem. Na Honor Magic 2 jsme se velice těšili, protože tato odnož mateřského Huawei drží u svých modelů zásadu velmi zajímavé ceny a u vlajkových kusů také nekompromisní výbavy. A Magic 2 tyto kategorie naplňuje beze zbytku.
O vysouvacím modulu už toho bylo napsáno hodně a tak jen stačí říci, že je uchycen na pěti kolejničkách a měl by stejně jako Mi MIX 3 nabízet garanci statisíců vysunutí, takže určitě něco vydrží. Na modulu je hned šestice foto senzorů (3 zadní a 3 přední), ale k těm se dostaneme v samostatném odstavci. Jsou také také nezbytné senzory včetně biometrického 3D rozpoznání obličeje, takže opět špičková záležitost. Rozměry telefonu jsou 157 x 75 x 8,3 mm, váha 206 g a potěší i dietní vodotěsná a prachotěsná specifikace IPX2.

Honor Magic 2 je i pořádný fešák díky trojici verzí s odstíny modré, červené a černé, ale to už je u Huawei/Honor skoro tradice. Parádu udělá i 6,39-palcový AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů, barevnou kalibrací DCI-P3 a vysokým poměrem 91.5 % k tělu telefonu. V něm je pak zabudována čtečka otisků prstů, takže moderně je učiněno zadost i zde. Systémem telefonu bude Android 9 Pie s novou nadstavbou Magic UI 2.0, která by měla vycházet z EMUI 9.0.0, ale také by měla nabídnout některé doplňkové funkce umělé inteligence.

Výkonu bude díky 7nm procesoru Kirin 980 na rozdávání a duální NPU jednotka pro umělou inteligenci či grafika Mali-G76 patří opravdu k tomu nejšpičkovějšímu na trhu. Doplní ho pak 6 GB nebo 8 GB LPDDR4X RAM a 128 GB / 256 / 512 GB vnitřní paměti bez podpory microSD karet . Baterie má 3500 mAh a super rychlé 40W (10V/4A) nabíjení Magic Charge by ji mělo nabít opravdu bleskově. Samozřejmostí je dual SIM, Bluetooth 5.0, NFC čip a za zmínku stojí opravdu skvělá podpora navigace s GPS(duální)/Glonass/Beidou/Galileo/QZSS. Nabíjecí port je USB Type-C 2.0 a bohužel i zde vypadl sluchátková 3.5mm audio jack. Navíc je pro našince nepříjemná prozatím i absence našeho 800 MHz LTE pásma, ale představena byla prozatím jen čínská Netcom verze, takže Global může vypadat zcela jinak.

Schází už jen foto vybavení a Honor Magic 2 opět netroškaří, protože zadní trojice senzorů je ve složení 16 Mpix (barevný, f/1.8) + 24 Mpix (černobílý, f/1.8) + 16 Mpix (ultraširoký, f/2.2) a podporou stabilizace AIS. Přední selfie trojice senzorů sice vypadá naddimenzovaně, ale dvojice 2 Mpix TOF senzorů by měla sloužit primárně k biometrickému 3D rozpoznání tváře a odemykání telefonu. Hlavní selfie senzor je 16 Mpix se světelností f/2.0 a hlubokou integrací AI spolu s animovanými 3D Qmoji.

A ceny nového Honor Magic 2 ? Vzhledem k nekompromisní výbavě skoro až překvapivě lidové, i když samozřejmě mějte na paměti, že se jedná o čínské ceny. Základní 6 GB + 128 GB verze přijde na 3799 juanů (tedy asi 544 dolarů), za 8 GB + 128 GB si připlatíte na 4299 juanů (asi 616 dolarů) a za 8 GB + 256 GB na 4799 juanů (asi 688 dolarů). V prosinci pak na trh dorazí i mamutí varianta 8GB + 512 GB za 5799 juanů (asi 831 dolarů). První tři verze by se měly na trh dostat už 6. listopadu, tedy pokud správně interpretuji rozsypaný čaj na internetových prodejních portálech. Tak co na Honor Magic 2 říkáte ? Doufáte v brzké vydání Global verze a lokální dostupnost i u nás ?