Společnost Asus představila letos na MWC řadu telefonů Asus ZenFone 5 a nutno dodat, že přístroje měly celkem úspěch, i když Asus v segmentu chytrých telefonů netrhá kdovíjaké rekordy. Asus ZenFone 5z se dostal i na evropský trh s velmi přijatelnou cenou. Společnost už ale chystá další řadu a prototypy Asus ZenFone 6 telefonů jsou k vidění ve videu na YouTube kanálu C4ETech.

Podle všeho bude řada ZenFone 6 opět představena na MWC v příštím roce a mohli bychom se těšit na „celoplošný“ displej. Ve videu uvidíme tři možné varianty uložení přední kamery. A to buď v malém horním výřezu vpravo, nebo přímo v displeji v levém horním rohu a nebo v kapkovitém výřezu uprostřed.

Ve všech třech případech jsou boční rámečky velmi úzké a brada je trochu širší. Také zadní panel má tři varianty, kdy jedna je s vertikálním trojitým fotoaparátem a další dvě mají fotoaparát duální. Všechny tři verze pak mají na zadním panelu také snímač otisků prstů.

Berme ovšem v potaz, že jde pouze o prototypy, takže výsledný design může být značně odlišný. Přesto podle tipařů je nejpravděpodobnější, že Asus využije design s kapkovitým výřezem uprostřed, protože umístění přední kamery v jednom z horních rohů není ideální.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.