Oukitel oznámili svůj nový chystaný vlajkový model Oukitel U23 už v polovině října a podle posledních zákulisních informací by se měl telefon dostat na trh v průběhu listopadu. A půjde opravdu o fešáka se zadním panelem hrajícím všemi barvami a samozřejmě také solidním vybavením, které bude zahrnovat i bezdrátové nabíjení, které si pomalu ale jistě hledá cestu do posledních modelů této značky.

Oukitel U23 se bude moci pochlubit i velkým 6,18-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením a chybět nemůže ani poměrně masivní designové vykousnutí. Panel samotný bude LCD firmy Huaxing a jako ochranné sklo bude použit typ Panda King. Toto sklo je údajně lepší a odolnější než obvykle užívaní Asahi glass a v poslední době po něm sahají i mnozí výrobci odolných telefonů.

Zadní panel bude rozhodně slušivý a určitě se bude líbit, protože po vzoru Twilight purple verze Huawei P20 využívá barevný rozptyl přecházející od tmavě modré až po fialovou. K dosažení podobného zbarvení je nutné zkombinovat desítky komplikovaných výrobních procesů, ale při pohledu na obrázky okolo mi asi dáte za pravdu, že to stojí za to.

Telefon dále nabídne octa-core procesor Helio P23 spolu se 6 GB RAM, systém Android 8.1 Oreo a 3500 mAh kapacitu baterie, která by měla mít dostatek šťávy i pro náročný den. K nabíjení pak můžete využít klasickou drátovou rychlo-nabíječku 5V/2A, nebo se svěříte do rukou 10W bezdrátového nabíjení. Rychlost by měla být zhruba stejná, takže je volba opravdu jen na vás.

Oukitel U23 zatím není k nalezení ani na oficiálních stránkách značky, ale alespoň se do oběhu dostalo první video ukazující parádní design tohoto kousku, tak se na něj můžete výše mrknout. Cena také ještě nebyla zveřejněna, takže musíme počkat asi až do listopadového představení telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.