S vysouvacími moduly telefonů se v poslední době roztrhl pytel a design s celým zadním posuvným panelem jsme měli možnost vidět u Xiaomi Mi MIX 3 a brzy u Honor Magic 2 a Lenovo Z5 Pro. A právě nová vlajková loď od Lenova nám ústy viceprezidenta firmy pana Chang Wei zkouší slibovat hory doly. K oficiálnímu představení telefony dojde už 1. listopadu v Pekingu, takže už brzy uvidíme, zda jsou veškeré sliby založené na reálném základě.

Pan Wei se na sociální síti Weibo poměrně odvázal a nechal se velmi hlasitě slyšet, že jejich vysouvací mechanismus u Lenovo Z5 Pro bude mnohem lepší a odolnější než životnost udávaných 300.000 vysunutí u Mi MIX 3. Ohání se termíny jako „two-screw power“ a „six-position guidance technology“, které podle něj zaručí unikátní mechanismus, ať už v reálu znamenají cokoliv.

Lenovo Z5 Pro by se navíc od Mi MIX 3 mělo lišit i přítomností čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji a bude to u jejich telefonů premiéra. A samozřejmě i k tomuto tématu nechyběl velkohubý komentář, že se bude jednat o prozatím nejdražší technologii integrované čtečky otisků na světě. To vše samozřejmě zní velice lákavě, ale ve spojitosti s megalomanskými vyjádřeními Lenova už jsme se v nedávné minulosti několikrát dočkali nemilého překvapení. Takže bych doporučoval brát tato prohlášení s rezervou, i když samozřejmě doufáme, že se jejich vlajková loď povede a Z5 Pro bude stát za to.