Včera představené Xiaomi Mi MIX 3 se může kromě designu s vysouvacím modelem selfie fotoaparátu pochlubit i velmi dobrými fotoaparáty, což byla v minulosti lehce Achillova pata telefonů od Xiaomi. Výsledky renomovaného benchmarku DxOMark dokonce pasují Mi MIX 3 na celkovou trojku trhu jen za Huawei P20 Pro a iPhone XS, celkové skóre dosáhlo 103 bodů a čistě foto-testy dokonce 108 bodů.

Poměrně překvapivě tak vyznělo odhalení šéfa Xiaomi Lei Juna, který přiznal, že zadní duální fotoaparát u Mi MIX 3 je hardwarově zcela identický s Mi MIX 2S a Mi 8. Tedy konkrétněji kombinace 12 Mpix CMOS senzoru Sony IMX363 se 12 Mpix senzorem Samsung S5K3M3. Veškeré rozdíly oproti těmto modelům tak jdou na vrub softwarovým optimalizacím, které rozhodně nebudou zanedbatelné, protože skóre těchto dvou kusů dosáhlo v DxOMarku jen na 97, respektive na 99 bodů.

Pro majitele právě Xiaomi Mi MIX 2S a Mi 8, protože Lei Jun zadal inženýrům Xiaomi stranický úkol poskytnout brzy obdobné softwarové optimalizace a algoritmy i pro tyto modely a teoreticky by se tak mohly vyšvihnout skoro až na úroveň Mi MIX 3. Xiaomi na poli mobilní fotografie v současnosti sklízí úspěchy od okamžiku, kdy se rozhodli založit vlastní oddělení zaměřené čistě právě jen na vývoj a vylepšování mobilního fotografování spolu s integrací AI. A nutno říci, že v poslední době se jim to daří navýsost kvalitně.