Společnost Realme, která se osamostatnila a již není součásti Oppo, oznámila, že zhruba v prosinci/decembri hodlá uvolnit první telefon s novinkovým procesorem z dílen Mediatek, Helio P70.

Tuto informaci sdělil ředitel společnosti Realme India, Madhav Seth. Uvedl také, že chystaný telefon nebude nástupcem přístrojů Realme 2 nebo Realme 2 Pro. Bude to zcela jiný přístroj.

Je docela možné, že Realme telefon bude úplně první přístrojem s procesorem Helio P70, i když z Číny přicházejí zvěsti, že na telefonu s Helio P70 pracují i další výrobci. Ať tak či tak, nový procesor Mediatek byl oficiálně představen teprve před dvěma dny.

Měl by být nástupcem čipsetu Helio P60. Je založen na 12 nm výrobní technologii a je také vybaven jednotkou APU s frekvencí 525 MHz pro AI aplikace a funkce. Měl by nabídnou i lepší a rychlejší spolupráci s fotografickými funkcemi.

Vize společnosti Realme, že nový telefon s Helio P70 uvede ještě letos ale může být tak trochu nereálná, protože zástupci Mediatek tvrdí, že první telefony s novým procesorem by se měly objevit až začátkem příštího roku. Ale kdo ví, nechme se překvapit.