Ohodnoťte článek

Společnost Realme, která se osamostatnila a již není součásti Oppo, oznámila, že zhruba v prosinci/decembri hodlá uvolnit první telefon s novinkovým procesorem z dílen Mediatek, Helio P70.

Tuto informaci sdělil ředitel společnosti Realme India, Madhav Seth. Uvedl také, že chystaný telefon nebude nástupcem přístrojů Realme 2 nebo Realme 2 Pro. Bude to zcela jiný přístroj.

Je docela možné, že Realme telefon bude úplně první přístrojem s procesorem Helio P70, i když z Číny přicházejí zvěsti, že na telefonu s Helio P70 pracují i další výrobci. Ať tak či tak, nový procesor Mediatek byl oficiálně představen teprve před dvěma dny.

Měl by být nástupcem čipsetu Helio P60. Je založen na 12 nm výrobní technologii a je také vybaven jednotkou APU s frekvencí 525 MHz pro AI aplikace a funkce. Měl by nabídnou i lepší a rychlejší spolupráci s fotografickými funkcemi.

Vize společnosti Realme, že nový telefon s Helio P70 uvede ještě letos ale může být tak trochu nereálná, protože zástupci Mediatek tvrdí, že první telefony s novým procesorem by se měly objevit až začátkem příštího roku. Ale kdo ví, nechme se překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.