Do odhalení  nového OnePlus 6T už sice zbývají jen tři dny, ale v posledním týdnů se vyrojilo hned několik poměrně divokých spekulací ohledně některých konkrétních parametrů. Dnes ale máme v ruce velmi důvěryhodně vypadající soupis kompletních specifikací telefonu spolu s obrázky, které vypadají přímo z chystané oficiální prezentace OP6T. Takže můžeme snad již definitivně potvrdit a vyvrátit veškeré spekulace.

Většina odhalených parametrů se shoduje s minulými úniky informací, jako je například 6,4-palcový Optic AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů a poměrem stran 19,5:9 krytý Gorilla Glass 6 a nabízející decentní kapkovité vykousnutí. Telefon bude mít tloušťku 8,2 mm, takže o 0,4 mm více než minulá generace, ale s tím se vzhledem k novým technologickým vymoženostem počítalo už dopředu. Tou hlavní vymožeností bude samozřejmě čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji a nárůst kapacita baterie na 3700 mAh.

Jasný je také procesor Snapdragon 845 spolu s 6 GB / 8 GB RAM a 128 GB /256 GB paměti, podle všeho opravdu tentokráte nedojde na 64 GB. Spekulace o paměťovém slotu se s největší pravděpodobností ukáží jako liché, oproti tomu je odstranění 3.5 mm audio jack krutou realitou. OnePlus 6T by měl hned z výroby dostat verzi Oxygen OS založenou na Androidu 9 Pie a bude určitě opět podporovat super rychlé 20W nabíjení Dash Charge, i když možná už pod jiným jménem.

Poslední ždibec informací je o fotoaparátech a v této oblasti bychom se měli dočkat duálního zadního fotoaparátu se 16 Mpix + 20 Mpix senzory, které by oba měly mít světelnost f/1.7 a optickou stabilizaci. Selfie kamerka by měla mít 20 Mpix rozlišení a také výbornou světelnost f/1.7. Podle dřívějšího vyjádření firmy by měl OP6T také dostat speciální noční režim pro snímání ve špatných světelných podmínkách.

Jak známo, tak oficiální představení OnePlus 6T proběhne 29. října v New Yorku, takže čekání už nebude dlouhé. Evropské ceny základní verze by se měly pohybovat kolem 559 euro, ale tady se pohybujeme na tenkém ledě a budeme muset počkat na definitivní potvrzení. Tak co vy na to ?