Ohodnoťte článek

Říjen/október je doslova nabitý novými zajímavými telefony a dost možná i listopad/november přinese nějaké překvapení. Společnost Lenovo totiž vypustila na čínském Weibo teaser, který zve na prezentační akci, která proběhne 1. listopadu/novembra a uveden bude telefon Lenovo Z5 Pro.

Původně se sice předpokládalo, že Lenovo uvede tento telefon už říjnu/októbri, kdy na síti kolovaly teasery, že společnost chystá skutečného „zabijáka“, ovšem došlo na představení telefonu Lenovo S5 Pro. Ten zas až tak fanoušky nepřekvapil.

V případě Z5 Pro by však podle slov vice prezidenta Lenovo, pana Chang Chenga, mělo jít o skvělý telefon. Má prý spoustu vylepšení a inovací a odladěný je do posledního detailu.

Měl by mít speciální výsuvnou kameru a díky tomu se zvětší užitná plocha displeje až na 100%. Rámečky prý budou nulové, chybět bude i horní výřez, přední fotoaparát prý bude duální a snímač otisků bude integrován do displeje.

Další zprávy tvrdí, že procesorem bude Snapdragon 845 s alespoň 4 GB RAM a Lenovo hodlá přistoupit na jinou cenovou politiku a chce právě cenami konkurovat svým rivalům. Cheng se dokonce nechal slyšet, že cenovka Lenovo Z5 Pro podleze ceny přístrojů Xiaomi a nebo Honor.

Ovšem z několika posledních zkušeností víme, že vice prezident Lenova vždy před prezentací mluví o chystaném telefonu v superlativech a realita je pak poněkud jiná. Takže raději počkejme, co skutečně přinese uvedení Lenovo Z5 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.