Společnost RED. která je známá svými špičkovými profi kamerami se před rokem rozhodla vstoupit do segmentu mobilních telefonů skutečně unikátním přístrojem Red Hydrogen One. Ten byl jako první telefon vybaven holografickým displejem.

I když byl telefon loni v předběžných objednávkách a byla známá část jeho parametrů, samotný prodej byl několikrát odložen. Zdá se však, že prodeje budou zahájeny v nejbližší době, tedy doufejme.

Společnost před pár dny oznámila kompletní parametry. Cenu je zatím stejná jako loni a je poměrně vysoká. Ovšem některé ze specifikací odpovídají loňským vlajkovým lodím, takže například procesor Snapdragon 845 zde čekat nemůžeme.

Red Hydrogen One má 5,7 palcový displej s rozlišením 2560×1440 pixelů, o kterém společnost tvrdí, že nabídne 3D perspektivu bez nutnosti použití speciálních brýlí. To umožní technologie, která je využívána při Holographic 4-View (H4V). Ta vytváří mapu hloubky prostoru a přidává další dva pohledy v reálném čase. Nechybí ani speciální aplikace pro vytváření 3D fotografií nebo videí a podpora pro sledování 3D videí.

Mezi další parametry patří procesor Snapdragon 835, který je spárován se 6 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB interní paměti. Zadní kameru tvoří 12 MPix Stereo Dual snímače pro nahrávání 4K videa a vpředu je 8 MPix Stereo Dual kamera. Snímač otisků je umístěn na boční hraně, baterie má kapacitu 4500 mAh a vše pohání Android 8.1 Oreo.

Loni se ceny pohybovaly ve výši 1195 dolarů za nižší verzi a 1595 dolarů za verzi vyšší. Ovšem za jakou cenu se Red Hydrogen One bude prodávat letos společnost zatím neoznámila.