Už jen pět dnů nás dělí od oficiálního představení nového OnePlus 6T a nejnovější model OnePlus bude k mání s mnohem větší dávkou revolučních prvků, než se od „mezi-generačního“ kousku očekává. Ať už hovoříme o novém designu s decentním kapkovitým vykousnutím, čtečce otisků prstů integrované přímo do displeje nebo i smutnou absenci 3.5 mm audio jacku. Ale možná se schyluje i k další premiéře, protože se na stránkách německého prodejce OTTO objevily omylem specifikace OnePlus 6T s několika zajímavými detaily.

Tím hlavním je pravděpodobně zmínka o možnosti rozšíření paměti telefonu pomocí microSD karet, což modely OnePlus v minulosti nikdy nenabízely, navzdory dual SIM slotu. Navíc se nové OP6T v základní verze vyhne pouhým 64 GB vnitřní paměti a mělo by se prodávat už jen s minimální kapacitou 128 GB. Na stránkách německého prodejce se objevila i cena tohoto základního modelu ve výši 579 euro a datum dostupnosti polovina listopadu, ale je diskutabilní do jaké míry můžeme těmto informacím věřit. V listingu je totiž uveden i systém Android 8.1 Oreo, což odporuje již dříve zveřejněným specifikacím přímo ze strany OnePlus.

Takže se v podstatě můžeme spolehnout jen na potvrzené parametry jako jsou 6,41-palcový Super AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů a kapkovitým vykousnutí, procesor Snapdragon 845, 6 GB nebo 8 GB RAM, 3700 mAh kapacita baterie a Android 9 Pie hezky hned z výroby. Škoda jen chybějícího bezdrátového nabíjení a oficiální odolné certifikace IPX, i když telefon by měl podle slov výrobce být do určité míry vodotěsný. Ale jasno bude definitivně opravdu až 29. října, tak si musíme počkat.