Už jen pět dnů nás dělí od oficiálního představení nového OnePlus 6T a nejnovější model OnePlus bude k mání s mnohem větší dávkou revolučních prvků, než se od „mezi-generačního“ kousku očekává. Ať už hovoříme o novém designu s decentním kapkovitým vykousnutím, čtečce otisků prstů integrované přímo do displeje nebo i smutnou absenci 3.5 mm audio jacku. Ale možná se schyluje i k další premiéře, protože se na stránkách německého prodejce OTTO objevily omylem specifikace OnePlus 6T s několika zajímavými detaily.

Tím hlavním je pravděpodobně zmínka o možnosti rozšíření paměti telefonu pomocí microSD karet, což modely OnePlus v minulosti nikdy nenabízely, navzdory dual SIM slotu. Navíc se nové OP6T v základní verze vyhne pouhým 64 GB vnitřní paměti a mělo by se prodávat už jen s minimální kapacitou 128 GB. Na stránkách německého prodejce se objevila i cena tohoto základního modelu ve výši 579 euro a datum dostupnosti polovina listopadu, ale je diskutabilní do jaké míry můžeme těmto informacím věřit. V listingu je totiž uveden i systém Android 8.1 Oreo, což odporuje již dříve zveřejněným specifikacím přímo ze strany OnePlus.

Takže se v podstatě můžeme spolehnout jen na potvrzené parametry jako jsou 6,41-palcový Super AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů a kapkovitým vykousnutí, procesor Snapdragon 845, 6 GB nebo 8 GB RAM, 3700 mAh kapacita baterie a Android 9 Pie hezky hned z výroby. Škoda jen chybějícího bezdrátového nabíjení a oficiální odolné certifikace IPX, i když telefon by měl podle slov výrobce být do určité míry vodotěsný. Ale jasno bude definitivně opravdu až 29. října, tak si musíme počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.