Společnost Qualcomm ohlásila nástup nového procesoru Snapdragon 675, který je určen pro telefony střední třídy. Má zároveň reagovat i potřeby herních telefonů, telefonů s trojitým fotoaparátem a v neposlední řadě i na stále častěji využívanou podporu AI funkcí.

Čipset je založen na 11 nm výrobní technologii a měl by vycházet z parametrů Snapdragonu 670, ovšem nabídne mnohá vylepšení hlavně pro herní telefony. Zde by mělo dojít k rychlejšímu načítání her, podpoře Vulkan API, Unreal Engine 4, Unity, Messiah, NeoX a OpenGL 3.2.

V rámci fotoaparátů může Snapdragon 675 podporovat buď mono kameru s 25 MPix snímačem, nebo trojitý fotoaparát s 16 MPix snímači. Nebude chybět podpora portrétního režimu, 3D skenování obličeje, lepšího rozpoznávání objektů, vytváření bokeh efektu, větší podpora pro optický zoom a nebo možnost natáčení videa v 4K rozlišení.

Vylepšena bude i podpora umělé inteligence. Nikoli však díky speciální NPU jednotce, ale díky kombinaci operací mezi CPU a GPU pro generování AI dat. Je přidána také podpora technologie AptX pro Bluetooth a technologie Aqstic pro integraci asistentů jako je Google asistent nebo Alexa. A nesmíme zapomenout ani na podporu rychlého nabíjení Quick Charge 4+.

První telefony s procesorem Snapdragon 675 by se měly objevit v první čtvrtletí příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.