Telefony společnosti Google patři k tomu zajímavějšímu, co se dá na trhu najít. Stejně na tom jsou i letošní modely Pixel 3 a Pixel 3 XL. Najdeme zde slušnou hardwarovou výbavu, jejich fotoaparáty jsou řazeny také mezi ty kvalitní a design je vždy otázkou vkusu jednotlivých uživatelů.

Určitě nás, potenciální kupce, zajímá, jak jsou na tom přístroje s odolností a zda je budeme moci nosit jen tak volně ložené v kapse s klíči nebo mincemi, nebo je budeme muset hýčkat v ochranném pouzdru někde ve speciální kapse tašky.

Navíc u letošních Pixelů, které mají zadní panel skleněný s Gorilla Glass 5, je otázka kolik toho vlastně vydrží zcela na místě. Proto si Pixel 3 XL vzal na paškál Zack Nelson z YouTube kanálu JerryRigEverything a rozhodl se, že telefon pořádně potrápí.

Přední panel v podstatě neutrpěl žádnou větší úhonu díky Gorilla Glass 5 a přežil škrábance předmětů o tvrdosti 6 Mohsovy stupnice. Dokonce i snímač otisků fungoval i poté, co byl poškrábán.

Zadní panel v místech, kde je sklo matné, lze poškrábat už podstatně citelněji. Škrábance měkčích předmětů příliš viditelné nejsou, ale stopy po mincích nebo klíči už budou trvalé. Ovšem ani tyto vrypy nejsou tak viditelné jako škrábance kovovou planžetou. Hliníkový rám, který je pokryt plastovým povlakem lze také slušně poškrábat.

Pokus o kremaci přežil Pixel 3 XL bez úhony a neuškodilo mu ani ohýbání, přestože je patrno, že youtuber použil značnou sílu. Z testu odolnosti tedy jasně plyne, že při koupi Pixelu 3 XL je velmi vhodné přikoupit k němu i ochranný kryt, pokud budete chtít, aby telefon vypadal stále jako nový.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.