Když uvažujeme o koupi nového telefonu, bereme v potaz nejen cenu, ale i další aspekty, které naše rozhodnutí ovlivní. U Vernee X by to mohla být například velká kapacita baterie a s tím spojená i výdrž telefonu.

A nejen to. Telefon svým designem přesně zapadl do trendu, který začal loni a letos s velkou razancí pokračuje. Ano, řeč je o „celoplošné“ obrazovce s poměrem stran 18:9, úhlopříčkou 6 palců a rozlišením 2160×1080 pixelů.

Ve srovnání s telefony ve stejné cenové relaci má Vernee X o 35% větší baterii s kapacitou 6200 mAh. Díky nízké spotřebě energie procesoru Helio P23 a rychlému 9V/2A nabíjení se výdrž baterie hodně zvýšila. Podle tvrzení společnosti vydrží na jedno nabití až 2,5 dne běžného používání.

Procesor doplňuje 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, což by mělo zaručit plynulý a hladký chod telefonu. Operačním systémem je Android 7.1.

Vernee X má duální fotoaparát jak na zadní, tak i přední straně. Zadní foto kombo je složeno z 16 MPix a 5 Mpix snímačů s podporou PDAF. Na čelním panelu najdeme kombinaci 13 a 5 MPix snímačů.

Tolik ve stručnosti o parametrech Vernee X. Pokud by vás zajímalo, jak telefon funguje v běžné praxi, můžete si pročíst naši recenzi. Zakoupit jej můžete na oficiálním Vernee e-shopu pro Českou republiku. Aktuální cena je 4800 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.