Společnost Huawei doplnila své portfolio produktů o další kousek. Je jím 1 TB zálohovací zařízení, nebo, chcete-li, pevný disk. Ten je však zatím určen jen pro zálohováni dat telefonů nedávno představené řady telefonů Mate 20.

Tento disk zároveň umožňuje i nabíjení telefonů, a to v hodnotách 5V/2A, 9V/2A a 5V/4,5A. Zařízení je vybaveno portem USB-C a zálohování by mělo být velmi rychlé a jednoduché, Huawei tvrdí, že během sekundy lze zazálohovat až 10 fotografií ve vysokém rozlišení. Disk nevyžaduje žádnou speciální aplikaci a zálohovat lze buď ručně nebo automaticky.

Zálohovací zařízení má kruhový design a jeho svrchní část je pokryta nepromokavou látkou, která odolá stříkající vodě. Spodní část má protiskluzový povrch. Cena disku zatím není známá, ale do prodeje by se měl dostat 26. října/októbra a výrobce tvrdí, že v budoucnu kromě telefonů řady Mate 20 dostanou podporu k tomuto zařízení i další Huawei přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.