Společnost Xiaomi přivedla letos na svět svůj první herní telefon Black Shark, který měl být zdatným konkurentem přístroji Razer Phone. Snad jediným nedostatkem bylo to, že se dal sehnat jen na čínském trhu.

Možná právě proto jsme se záhy dozvěděli, že se chystá jeho druhá generace, tedy Black Shark 2, který by se měl objevit i na mezinárodních trzích. A podle posledních informací můžeme zjistit, že s největší pravděpodobností se v Xiaomi rozhodli druhý herní telefon přejmenovat na Black Shark Helo.

Proč se k přejmenování společnost rozhodla je však ve hvězdách. Hned se začalo spekulovat o tom, že jiný název byl zvolen z toho důvodu, že vlastně nejde až tak o druhou generaci herního telefonu, protože u této verze nastalo jen minimum změn a mohlo by tak dojít ke zmatení uživatelů na globálním trhu.

Takže i po přejmenování na Black Shark Helo bude telefon pohánět Snapdragon 845 s 8 GB RAM a až 128 GB interní paměti. Displej bude mít 6 palců s rozlišením FullHD+ a poměrem stran 18:9. Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh. Jako operační systém je nasazen Android 8.1 Oreo.

Potud jsou parametry stejné jako u původní čínské verze a mezinárodní verze by měla mít navíc LED světelné efekty na zadním panelu a hranách přístroje. Xiaomi Black Shark Helo by měl být uveden 23. října/októbra. Prodeje by nejdřív měly začít v Číně a na mezinárodní trh by se telefon mohl podívat do konce listopadu/novembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.