Herní telefon Xiaomi Black Shark 2 je opět na scéně. Stále neoficiálně, protože jeho oficiální premiéra by se měla odehrát 23. října/októbra, ale i to není zcela jisté. Je tedy stále dost času na to, abychom na internetu nasbírali nějaké informace o jeho designu, případně i parametrech.

Co se zatím o Černém žralokovi ví? Očekává se, že displej bude mít úhlopříčku 5,99 palce, rozlišení 2160×1080 pixelů a poměr stran 18:9. Údajně by však neměl podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz.

Podle videa, které se také mihlo internetem, bude zadní panel a hrany Xiaomi Black Shark 2 opatřeny světelnými RGB efekty. A spekulovalo se i o použití procesoru Snapdragon 845. Ten můžeme dnes potvrdit díky výpisu s Geekbench, kde se Žralok objevil s kódovým označením AWM-A0. Pod stejným označením figuroval i na stránkách Tenaa.

Jak je patrno z výpisu, Snapdragon 845 doplňuje 8 GB RAM a operační systém Android 8.1 Oreo. S touto konfigurací nasbíral Black Shark 2 v single-core testu 2403 body a ve více jádrovém testu 8389 bodů.

Kromě výpisu z Geekbench se také na čínské síti dnes vylouply dvě reálné fotky telefonu. Můžeme tedy omrknout design, který je velmi podobný tomu, který známe u Black Shark první generace. Jisté změny však najdeme. Především je to přesun snímače otisků na zadní panel. Reproduktor se přesunul nad přední fotoaparát a je mnohem širší.

Zadní panel Xiaomi Black Shark 2 také doznal změn. Jde o uložení duálního fotoaparátu, který je na rozdíl od předchůdce vertikální a najdeme jej uprostřed horní části zad. Pod ním je snímač otisků a až pod ním je logo ve tvaru ostře řezaného S. Na středovou část zadního panelu bylo nově použito sklo. Na pravé hraně je navíc uloženo další tlačítko, které by mohlo sloužit jako Shark Key pro zvýšení výkonu.

Příští týden snad uvidíme, jak Xiaomi Black Shark 2 skutečně vypadá a zda bude stejně úspěšný jako jeho starší bratr.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.