Telefony letošní řady Pixel společnosti Google byly představeny teprve nedávno a už se dostávají do rukou těm, kteří se nebojí provést jejich rozborku. Tou si prošel jak Pixel 3 XL, tak i Pixel 3. Tomu se podívali na zoubek pánové z Ifixit a rozebrali jej do posledního šroubku.

Jak rozborka vypadá, můžete omrknout ve videu níže, ale ještě před tím si dáme pár informací. Přestože jsou si oba telefony velice podobné, překvapením jistě je, že u Pixelu 3 XL byl použit displej z dílen Samsung. Ovšem v případě jeho menšího bratra použil výrobce OLED displej společnosti LG.

Samozřejmě, LG displeje nejsou vůbec špatné, ale v tomto případě je to tak trochu paradox, že Google u Pixel 3 použil stejný displej jako loni u Pixel 2 XL. Ten byl poměrně hodně kritizován kvůli sekání, nebo špatnému zobrazení černé barvy při nízkém osvětlení a zrnitosti.

Je docela dobře možné, že Google i letos použil u jednoho ze svých telefonu LG displej, protože loni se rozhodl investovat 880 miliónů dolarů do divize LG Display, aby si tak zajistil stabilní dodávku OLED panelů pro své telefony, a to zřejmě i pro telefony řady Pixel 3. Takže je jasné, že očekávají návratnost své investice.

V závěru ještě dodejme, že v souvislosti s opravitelností telefonu získal Pixel 3 z celkových 10 bodů pouze 4 body. Loňský model Pixel 2 XL získal bodů 6. U Pixel 3 je daleko větší problém s výměnou displeje, protože tento úkon vyžaduje úplnou demontáž telefonu. Navíc zadní skleněný panel je natolik dobře přilepen, že k jeho uvolnění je potřeba velké trpělivosti a opatrnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.