Xiaomi se velmi rádi pouštějí do projektů speciální edic u svých telefonů a chystané Xiaomi Mi MIX 3 rozhodně nebude výjimkou. A dnes se na světlo dostaly konkrétní informace o této speciální verzi, v dnešní době se prostě nic nedá nijak rozumně utajit. Podle zasvěcených čínských zdrojů by se mělo jednat o velmi unikátní edici ve spolupráci s Britským Muzeem a uměleckým zpracováním, na projektu by se měla podílet i Dunhuang Academy. Telefon by pak měl být v keramickém zpracování a bílé barvě.

To je prozatím vše, co je o této speciální keramické variantě známo, ale dá se předpokládat, že by se mohlo jednat právě o tuto edici, která dostane masivní zásobu 10 GB RAM. Ostatně to se nám Xiaomi snaží vnutit propagací skoro každý den, ale uživatel prostě má rád velká čísla, i když se k nim nebude vázat nějaké viditelné a v podstatě i měřitelné navýšení výkonu. Samozřejmě kromě ceny, ta bude měřitelná a navýšená určitě velmi výrazně.

Dostaly se k nám však i další střípky specifikací Mi MIX 3 všeobecně, takže po včerejším odhalení 24 Mpix duální selfie kamerky s bleskem si můžeme odškrtnout i parametry hlavního zadního fotoaparátu. Ten by měl být k dispozici s Exmor-RS CMOS senzory a 16 Mpix + 13 Mpix rozlišením. Sestava doplňkových senzorů telefonu by měla zahrnovat light senzor, proximity senzor, akcelerometr, barometr, kompas a gyroskop. K tomu samozřejmě už známé benefity jako je čtečka otisků prstů vestavěná v displeji, vysouvací design nebo podpora 5G mobilních sítí. Tak co, těšíte se na 25. říjen ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.