Už jen krátký čas zbývá do 25. října a oficiálního představení nového Xiaomi Mi MIX 3 a fandové si už nadšením trhají vlasy a občanky. Tedy ti labilnější. Ale rozhodně je na co se těšit, protože podle všeho by Mi MIX 3 mělo překonat i nedávnou vlajkovou loď Mi 8 v podstatě ve všem. Prozatím veškeré informace čerpáme z denně vydávaných posterů a obrázků a dnešní nabídl velmi příjemné překvapení.

Je na něm totiž vidět i popisek u selfie fotoaparátu na výsuvném zadním panelu a z něj tak vyčteme, že telefon bude mít 24 Mpix duální selfie kamerku. Samozřejmě to vysoké číslo megapixelů pravděpodobně platí jen pro primární senzor, protože je poměrně málo pravděpodobné, že by Xiaomi šli megalomanskou cestou 24 Mpix + 24 Mpix. I tak jde o poměrně vysoké číslo zejména když vezmeme v potaz fakt, že jak Mi MIX 2 tak Mi MIX 2S měly jen 5 Mpix selfie senzor. To je slušný skok. Vidět je pak na obrázku samozřejmě i LED blesk dostupný pro selfie snímky.

Můžeme také obdivovat skoro bezrámečkový displej bez jakéhokoli vykousnutí a čtečkou otisků integrovanou přímo v displeji. A protože by mělo jít o AMOLED, tak bude i barevné podání určitě vysoce nadprůměrné. I další výbava telefonu bude podobně nekompromisní, ať už hovoříme o až 10 GB kapacitě RAM nebo podpoře (pro nás) futuristických 5G sítí díky 5G modemu Snapdragon X50. Tak snad nám 25. října Xiaomi nevyrazí dech cenou, ale to by od nich čekal málokdo. Držíme palce.

A pro fajnšmekry máme ještě dva noční snímky vyfocené Mi MIX 3, o které se s námi podělil prezident značky Lin Bin. Detaily vypadají velmi dobře a šum je minimální, takže to vypadá na solidní výkony i v horších světelných podmínkách.