V portfoliu společnosti Vernee nenajdeme jen telefony s klasickým designem. Koncem loňského roku se jejich nabídka rozšířila i o telefon outdoorový, nebo chcete-li, odolný. Tím je právě Vernee Active.

Už sám název napovídá, že cílí na aktivní uživatele, kteří svůj přístroj berou i do přírody a tím zrovna nemyslíme například městský park. Vernee Active na první pohled nevypadá jako masivní odolňák, je sice mírně tlustší než běžné manažérské telefony, ale i tak neudělá ostudu ani v kanceláři.

Při výrobě bylo použito kevlaru, rohy a rám přístroje jsou vyztuženy. Nechybí certifikace IP68 a vojenský standard MIL-STD 810G. Konektory chrání pevné krytky.

Má štíhlé tělo a 5,5 palcový JDI displej s 2.5D zakřivením a rozlišením 1920×1080 pixelů. Designem by mohl konkurovat například Samsungu S8 Active.

Telefon pohání osmi jádrový procesor Helio P25 s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4200 mAh a podporu 9V/2A rychlého nabíjení. Operačním systémem je Android 7.0 s nadstavbou VOS, která je dobře odladěna.

Zadní fotoaparát je 16 MPix s PDAF a clonou f/2.2 a údajně může bez problémů fotit i pod vodou. Přední kamera má rozlišení 8 MPix.

Tolik tedy ve zkratce o hlavních parametrech Vernee Active. Další podrobnosti a zkušenosti z běžného používání najdete v naší recenzi, případně i na stránkách oficiálního Vernee e-shopu pro Českou republiku, kde jej můžete aktuálně zakoupit za 7490 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.