Včera jsme vás informovali o posteru od Xiaomi, který velmi okázale naznačoval některé z hlavních taháků chystaného Xiaomi Mi MIX 3, které by podle všeho mělo spatřit světlo světa už 16. října. My jsme o nich lehce pochybovali, ale dnešní oficiální vyjádření přímo od Xiaomi naše pochyby rozehnalo, protože byly obě spekulace potvrzeny. Takže ve zkratce, ano, Mi MIX 3 bude mít 10 GB RAM verzi a bude podporovat i 5G mobilní sítě.

Toto potvrzení přišlo opět skrze jeden takový poster a na něm už nevidíme žádné kryptické hieroglyfy, ale přímé potvrzení existence verze tohoto telefonu s 10 GB RAM. Xiaomi se tak stanou prvním výrobcem, který nabídne mobilní telefon s 10 GB RAM, protože jak známo tak OPPO od tohoto úmyslu nakonec ustoupili se speciální verzí OPPO Find X. Stále si nemyslíme, že tato porce operační paměti je nutná nebo přínosná, ale proč ne, více RAM nikdy neublíží. Ale doufáme, že to výrazně nezvýší cenu.

A díky řediteli marketingu, panu Zhi Zhuyan, máme dnes i aktuální informace o displeji Xiaomi Mi MIX 3, protože bude rozhodně o co stát. Podle jeho slov se můžeme těšit na AMOLED displej z produkce Samsungu s poměrem stran 19.5:9 a rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Půjde o první telefon od Xiaomi s tímto poměrem stran a v porovnání s minulou generací Mi MIX 2S bude také mít tenčí tělo samotného telefonu. Také se už těšíte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.