Včera sice kolega Martin psal o tom, že v Xiaomi vše směřuje k brzkému uvedení hodně očekávaného telefonu Xiaomi Mi Mix 3, ale datum představení nebylo oficiálně potvrzeno.

Dnes už společnost vydala oficiální upoutávku, která zve širokou veřejnost na 25. října/októbra do Pekingu, kde bude telefon se vší slávou prezentován. A pokud mrkneme na teaser, je jasné, že to, co koncem prázdnin avizoval Lin Bin, bude realitou.

Jde o speciální výsuvný modul fotoaparátu, díky kterému se tak maximalizuje užitná plocha displeje. Ta by měla činit bez mála 100%.

A jaká jsou další očekávání fanoušků? Počítá se s procesorem Snapdragon 845 a několika paměťovými verzemi telefonu. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,4 palce.

Samozřejmě nebude chybět dnes už obligátní zadní duální fotoaparát se snímači 16 MPix a 13 MPix. Přední kamera bude 20 MPix s AI podporou a 3D rozpoznáváním obličeje. Čeká se také, že by Mi Mix 3 mohl mít speciální tlačítko pro aktivaci asistenta Xiao AI.

Co se ceny týče, mluví se o cenovce 3399 jüanů (491 dolarů) za nižší paměťovou verzi a 5266 jüanů (761 dolarů) za vyšší verzi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.