Společnost Lenovo pomalu připravuje veřejnost na příchod novinkového telefonu Lenovo S5 Pro. Ten by se měl objevit 18. října/októbra. Některé z jeho parametrů byly už zveřejněny na Tenaa a na Weibo už visí teasery, které upozorňují na velmi slušnou foto výbavu přístroje.

A jak už bývá u čínských výrobců zvykem, zvláště pak u Lenova, upoutávky neježe nešetří chválou, ale také se tak trochu navážejí do konkurenčních telefonů. Lenovo S5 Pro je srovnáván s Xiaomi Mi 8 SE, Xiaomi Mi 8, Mi 8 Lite a Honor 8X.

V případě Mi 8 SE se Lenovo chlubí, že jejich S5 Pro má lepší světelnost primárního 20 MPix snímače u zadního duálního fotoaparátu, tedy konkrétně f/1.8, přičemž primární 12 MPix snímač Mi 8 SE má clonu f/1.9. Ano, tohle papírově sice vypadá lépe, ale v reálu při focení nezáleží jen na rozlišení snímače a jeho světelnosti.

V případě Xiaomi Mi 8 se zas naváží do podpory AI funkcí u přední kamery, které prý má Lenovo S5 Pro na lepší úrovni. U Mi 8 Lite zas prý chybí teleobjektiv a Honor 8X je kritizován za rozlišení sekundárního snímače zadní kamery, které je jen 2 MPix a chystaný Lenovo telefon má mít rozlišení sekundárního snímače 12 MPix.

Jistě, jsou to pouze propagační řečičky a až praktické testy fotoaparátů Lenovo S5 Pro skutečně ukáží, zda v souboji s konkurencí vyjde jako vítěz.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.