Dnes jsme se konečně od Xiaomi dočkali i konkrétního vyjádření ve spojitosti s vydáním Xiaomi Mi MIX 3 a vypadá to, že dokonce dodrží slibovaný časový rámec, protože vše bylo stanoveno na 25. října/októbra. Přesné specifikace sice nejsou známy, ale obecně se věřilo v kombinaci Snapdragonu 845 spolu s maximálně 8 GB RAM. Poslední teaser obrázek nás však všechny znejistěl…

Jak totiž vidíte na průvodním obrázku, tak jsou tam jasně viditelná označení „5G+10G“. Jednoduchou logikou by mělo teoreticky 5G odkazovat na podporu 5G mobilních sítí nové generace a pro 10G se nabízí možná verze telefonu s masivní porcí 10 GB RAM. Ale v obou případech existují poměrně silné argumenty proti těmto odhadům a dohadům.

Situace kolem podpory 5G sítí totiž u Xiaomi Mi MIX 3 není zdaleka tak jasnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ano existují sice snímky testovacího prototypu Mi MIX 3 běžící na 5G frekvencích, ale na druhou stranu uvažovaný procesor Snapdragon 845 tuto podporu nemá. A následník Snapdragon 855 ještě nebyl oznámen ani výrobcem, takže se nedá očekávat jeho nasazení v akci za necelé dva týdny. Zbývá tak varianta extra 5G modemu v telefonu, uvidíme.

Ohledně možné kapacity 10 GB RAM je situace ještě méně pravděpodobná, protože se na indických serverech objevily první předchystané listingy obchodů pro Xiaomi Mi MIX 3 a maximální varianty pamětí jsou 8 GB + 256 GB. Navíc i OPPO ustoupilo z původních plánů nabídnout 10 GB RAM verzi Find X, protože prostě neexistuje pořádná poptávka a ani důvod něco takového vlastnit.

Takže prozatím vám můžeme nabídnout jen další uniklý obrázek Xiaomi Mi MIX 3 a budeme netrpělivě hledět k další dávce upřesňujících informací. Co myslíte, že by mohl teaser „5G+10G“ znamenat ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.