Nová řada „Z“ telefonů VIVO se poprvé představila veřejnosti modelem VIVO Z1 v květnu a podle posledních zpráv už je následovník připraven na vydání. Sice v číslování přeskočíme jednu cifru, ale možná tím chce výrobce dát najevo i velký skok ve výkonu a vybavení. VIVO Z3 se nám představí už 17. října a podle prvních snímků bude opravdu velmi elegantní s kapkovitým vykousnutím displeje a v poslední době velmi populárním lesklým zadním panelem hrajícím odlesky barev.

V porovnání s VIVO Z1 tak telefon nabídne mnohem větší plochu displeje a díky velmi malému kapkovitému vykousnutí se už skoro blížíme definici opravdového full-scren displeje. VIVO si obecně zakládá na designu a vzhledu (plus samozřejmě zpracování) svých telefonů, protože ostatně i cenově patří mezi vysoký čínský nadprůměr. A extra stylové kusy VIVO NEX nebo chystané VIVO LOG tuto strategii jen podtrhují.

Ale zpět k VIVO Z3, které bud emoci nabídnout nejen elegantní design, ale i pořádnou porci výkonu. Procesor Snapdragon 710 AIE je opravdu pořádným „fofrníkem“ a pomáhat by mu měla i zbrusu nová technologie VIVO Dual-Turbo, která by měla kompletně překopat mechanismus přidělování systémových zdrojů a výrazně tak urychlit práci s telefonem a výkon celkově. Uvidíme jak vše bude fungovat v reálu, papír přece jen snese všechno. VIVO Z3 ale určitě nezklame a uvidíme jak výrobce nastaví cenu, protože za kvalitu a design si čínský značka nechá zaplatit určitě prémiovou cenu.