Čínskému Xiaomi se s vydáním ultra levného našlapaného telefonu Pocophone F1 povedla opravdu trefa do černého, protože už se dlouho nikomu nepodařilo stlačit cenu modelu se současným špičkovým procesorem na podobně nízkou cenu. Telefon se prodává jako houska na krámě a spolu s ním byl také představen speciální Poco Launcher jako alternativa ke klasickému vzhledu domovské obrazovky a nastavení.

Původně byl Poco Launcher dostupný pouze v beta verzi, ale i ta překonala 500.000 stažení v krátkém časovém intervalu, takže hlad majitelů telefonů po tomto launcheru byl jasný. A dnes už není problém tento hlad jednoduše ukojit, protože je stabilní verze konečně k mání přímo ke stažení na Google Play. Sice oficiálně jen pro telefony od Xiaomi, ale i to se dá obejít pomocí manuálního stažení a instalace. V tomto případě ale nebudou k dispozici kompletní výhody tohoto launchery.

A čím vlastně tento launcher uživatele zaujal ? Zejména přidáním doku aplikací, který v MIUI zcela chybí a řadě uživatelů se po něm stýská. Zaujme i možnost řazení aplikací automaticky podle skupin (zábava, foto aplikace, hry apod.), vyhledávací pole přímo v doku aplikací, možnost skrytí aplikací, případně možnost použití externích balíčků ikon aplikací a samozřejmě i obecnou bleskovou rychlost a odezvu launcheru. Jakému launcheru dáváte osobně přednost Vy ?