Řada Huawei Mate 20 by mohla další krok na dobývání smartphonového trhu pro tohoto čínského giganta a všichni netrpělivě očekáváme jaké novinky budou potvrzeny. Čekání naštěstí již za pár chvil skončí, jelikož již 16. října/októbra se představení Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro oficiálně dočkáme.

Na webu se aktuálně objevily nové fotky, které ukazují jeden z modelů telefonů Mate 20 se stylusem. Vypadají částečně, jako by byly pořízeny z oficiálních dokumentů, ale podle posledních zpráv byly vyfoceny přímo v obchodě Huawei.

Na fotkách tak můžeme vidět tři telefony umístěné pod stojanem Mate 20, stojící vedle sebe, s podobnou velikostí, ale ten vpravo je mnohem větší. Fotografie jsou rozmazané, ale dá se předpokládat, že dva telefony vlevo jsou 20 Pro a Mate 20.

Mate 20

Větší zařízení, které je na pravé straně pak evidentně disponuje stylusem, který je relativně velký. Předpokládáme, že se jedná o Mate 20X, o který se říká, že bude zaměřen na hráče, ale mohlo by se zdát, že Huawei přidal podporu stylusu pro všechny modely.

Samsung je značkou, která aktuálně kraluje v tomto segmentu, díky své řadě Galaxy Note a žádný výrobce jej z prvního místa doposud nesesadil. Vypadá to tedy, že se o to pokusí právě Huawei se svým modelem Mate 20X.

Mate 20X přijde s větším AMOLED displejem než budou mít jeho sourozenci, ale procesor bude samozřejmě stejný, tedy Kirin 980. Kromě 4 zadních kamer, které budou také identické, se dá očekávat, že dorazí s větší baterií a výkonnějším chlazením. Jak to bude doopravdy se dozvíme již zítra.