Ohodnoťte článek

Dnes jsme se měli dočkat reálného zahájení prodejů Meizu X8, ale místo toho jsme se dočkali jen oficiálního vyjádření na stránkách Meizu, které posouvá dostupnost tohoto modelu na 15. října z důvodu nedostatku skladových zásob. A šéf firmy pan Huang Zhang se posléze vyjádřil konkrétněji, co tento nedostatek způsobilo. Tedy alespoň ve velmi hrubých detailech.

Na vině je podle pana Zhanga problém s LCD displeji, které byly objednány od firmy BOE a podle všeho nebyly dodány včas. Ve hvězdách však zůstává reálný důvod tohoto zpoždění dodání, protože se spekuluje dokonce i o produkčních problémem ve spojitosti s těmito displeji. Meizu X8 totiž používá technologii COF s ultra tenkými rámečky (pouze 1,7 mm na bocích, 2,84 mm nahoře a 4,8 mm na bradě telefonu) podobně jako například iPhone XR. Možné je samozřejmě vše, ale s největší pravděpodobností se opravdu jedná jen o prostý nedostatek kusů dodaných včas.

Čínští zákazníci to samozřejmě nesou nelibě, protože Meizu X8 patří k velmi očekávaným telefonům, protože za výkonný přístroj se Snapdragonem 710 zaplatíte v základní 4 GB + 64 GB verzi pouhých 1598 juanů (tedy asi 231 dolarů). Což z X8 dělá jeden z nejlevnějších telefonů s tímto procesorem a nelze se tak očekávanému extrémnímu zájmu divit. Ani zbytek výbavy nebude k zahození, jako například 6,2-palcový vykousnutý FullHD+ displej, 20 Mpix selfie kamerka nebo 3210 mAh kapacita baterie. Tak snad za 10 dní znovu a lépe.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.