Dnes jsme se měli dočkat reálného zahájení prodejů Meizu X8, ale místo toho jsme se dočkali jen oficiálního vyjádření na stránkách Meizu, které posouvá dostupnost tohoto modelu na 15. října z důvodu nedostatku skladových zásob. A šéf firmy pan Huang Zhang se posléze vyjádřil konkrétněji, co tento nedostatek způsobilo. Tedy alespoň ve velmi hrubých detailech.

Na vině je podle pana Zhanga problém s LCD displeji, které byly objednány od firmy BOE a podle všeho nebyly dodány včas. Ve hvězdách však zůstává reálný důvod tohoto zpoždění dodání, protože se spekuluje dokonce i o produkčních problémem ve spojitosti s těmito displeji. Meizu X8 totiž používá technologii COF s ultra tenkými rámečky (pouze 1,7 mm na bocích, 2,84 mm nahoře a 4,8 mm na bradě telefonu) podobně jako například iPhone XR. Možné je samozřejmě vše, ale s největší pravděpodobností se opravdu jedná jen o prostý nedostatek kusů dodaných včas.

Čínští zákazníci to samozřejmě nesou nelibě, protože Meizu X8 patří k velmi očekávaným telefonům, protože za výkonný přístroj se Snapdragonem 710 zaplatíte v základní 4 GB + 64 GB verzi pouhých 1598 juanů (tedy asi 231 dolarů). Což z X8 dělá jeden z nejlevnějších telefonů s tímto procesorem a nelze se tak očekávanému extrémnímu zájmu divit. Ani zbytek výbavy nebude k zahození, jako například 6,2-palcový vykousnutý FullHD+ displej, 20 Mpix selfie kamerka nebo 3210 mAh kapacita baterie. Tak snad za 10 dní znovu a lépe.