Lenovo S5 Pro by měl být jakousi vyšší verzí telefonu Lenovo S5, který byl vydán letos na jaře, poměrně zaujal svou konstrukcí, ani parametry nebyly k zahození a Lenovo na tento kousek bylo jak se patří pyšné.

Za pár dní bychom se tedy měli dočkat stroje Lenovo S5 Pro a jak přídomek Pro napovídá, mělo by jít o vylepšenou verzi. Představovačka by měla údajně proběhnout už 18. října/októbra.

Důkazem toho, že se Lenovo S5 Pro brzy objeví je i certifikace v Tenaa a testování v Geekbench. Na výsledky těchto syntetických testů se mrkneme nejdříve. Tam se telefon vyskytl s kódovým označením L58041.

Z výpisu je patrno, že jako procesor je použit Snapdragon 660 se 6 GB RAM paměti a operačním systémem je Android 8.1 Oreo. Benchmarkové skóre je 1337 bodů v sigle-core testu a 4928 bodů ve více jádrovém testu.

Se stejným kódovým označením byl Lenovo S5 Pro k vidění i v Tenaa, kde se o jeho parametrech dozvíme podstatně více. Displej telefonu má úhlopříčku 6,18 palce s rozlišením 2246×1080 pixelů. Poměr stran by tedy měl být 19:9, což by mohlo znamenat, že zde najdeme i horní výřez.

Podle Tenaa bude mít osmi jádrový procesor takt 1,8 GHz a bude na něj navázáno 3/4/6 GB RAM a 32/64/128 GB interního úložiště. Podobně jako u verze S5 i zde najdeme zadní duální kameru s 20 MPix a 12 MPix snímači, přední selfie kamera bude mít také dva snímače, a to 20 MPix a 8 MPix.

Baterie si sáhne na kapacitu 3500 mAh a Lenovo S5 Pro bude nabízen v barvách černé, červené, zlaté, stříbrné a bílé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.