Během zářijové velké představovací akce značky Meizu jsme se dočkali odhalení nejen vlajkového modelu, ale i velmi zajímavého Meizu X8 s procesorem Snapdragon 710. Tento telefon se podle prvních zpráv měl dostat na trh s velmi agresivní cenou začínající pouze na 230 dolarech a vypadá to, že se odhady a zprávy nemýlily. Navíc už v pondělí 15. října by mělo Meizu X8 dorazit na trh.

Bohužel se prozatím jedná jen o prodeje a dostupnost na domácím čínském trhu, takže na globální verzi a dostupnost si budeme muset ještě počkat. Samozřejmě je možné, že si telefon najde cestu i do nabídky čínských e-shopů pro zahraniční zájemce, ale s velkou pravděpodobností pak bude problém se softwarovým vybavení a čínskou verzí systému FlyMe. O globálním vydání tohoto modelu mimochodem zatím nepadlo ani slovo, takže můžeme jen držet palce, že k němu vůbec dojde.

A byla by škoda pokud ne, protože Meizu X8 je pravděpodobně nejlevnějším modelem s velmi výkonným procesorem Snapdragon 710 a také prvním modelem značky s designovým vykousnutím IPS displeje. Ten je pak s 6,2-palcovou úhlopříčkou s FullHD+ rozlišením 2220 x 1080 pixelů, 4 GB / 6 GB RAM, 64 GB / 128 GB vnitřní paměti, 12 Mpix + 5 Mpix zadním duálním fotoaparátem, 20 Mpix selfie kamerkou, 3210 mAh kapacitou baterie a systémem Android 8.0 Oreo s nadstavbou FlyME OS.

Základní verze Meizu X8 se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti se bude opravdu prodávat za cenu odpovídající 230 dolarům, další vybavenější verze pak budou odstupňovány za 259 a 288 dolarů. Velmi solidní cenové nastavení pro telefon se Snapdragonem 710.