Už jen zhruba dva týdny nám zbývají do oficiálního představení nového OnePlus 6T, které proběhne 30. října na několika místech světa současně, hlavní tíhu však ponese New York. I když se jedná pouze o „půl-generační“ model, tak realisticky přináší mnohem více radikálních vylepšení a změn než „plná“ verze OnePlus 6 z minulé generace. Což fandové samozřejmě velmi rádi slyší a pro mnohé je tak konečně tento nový OnePlus pobídkou k obnově křemíkového parku.

Samozřejmě není všechno zlato co se třpytí a nový OnePlus 6T přinese i některá zklamání, jako je například poprvé absence sluchátkového 3.5mm audio jacku, vynechání oficiální odolné certifikace IP68 nebo opětovná neexistence bezdrátového nabíjení. Na druhou stranu dostaneme poprvé čtečku otisků prstů vestavěnou přímo do displeje, vyšší kapacitu baterie (údajně 3700 mAh) a výrazně zmenšené vykousnutí displeje, zde pouze v podobě drobné kapky.

Podle slov firmy to však nebudou jediné benefity nového modelu, protože podle všeho zapracovali i na vylepšeni UI (tedy uživatelského prostředí). To by mělo být nové pro aplikaci fotoaparátu, bude vylepšen DoNotDisturb mód, přidána mnohem širší podpora ovládání gesty, jednodušší přístup k funkci Google Assistant a samozřejmě i zapojení AI (umělé inteligence) v procesoru Snapdragon 845 k dalším systémovým funkcím a optimalizacím, jako je například detekce vašeho spánkového režimu a automatické nasazení úsporného režimu.

OnePlus 6T už se objevil dokonce i ve výsledcích benchmarku Geekbench, maskován jako model FS FS P8801. Jednalo se o 8 GB verzi telefonu, ale k mání by s největší pravděpodobností měla být i 6 GB varianta. Hned z výroby by měl telefon také dostat systém Android 9 Pie, což ale není překvapující, protože update na tento systém dostal už i OnePlus 6. Tak 30. října OnePlus fandové !