Hrubý hardwarový výkon samozřejmě rok od roku roste i v mobilním průmyslu a současné telefony tak už překonávají hranice, které jsme ještě nedávno měli zafixované spíše pro stolní počítače a notebooky. Ale výrobci samozřejmě nezahálejí ani po softwarové stránce a tak se v poslední době rojí nové technologie ke zvýšení herního, grafického a celkového výkonu od renomovaných značek. První byl Huawei se svým GPU Turbo, pak následovalo VIVO a včera oficiálně došlo i na představení Hyper Boost od značky OPPO.

Hyber Boost od OPPO si však kromě grafického výkonu troufá i na vylepšení odezvy například sociálních sítí, konkrétně pak byly oznámeny výrazné nárůsty výkonu WeChatu, Taobao a kecálku QQ. Hlavní nálož však samozřejmě nesou optimalizace grafického a herního výkonu a OPPO se pochlubili spoluprací s hlavními čínskými herními giganty Tencent a Netease k podpoře TOP 100 her ze žebříčku popularity. Tedy postupně, momentálně je podporovaných pouhých 11 kusů, ale jejich počet se brzy určitě rozroste.

Zástupci OPPO se také nechali slyšet, že do budoucna plánují ještě těsnější propojení umělé inteligence s technologií Hyper Boost, takže by samoučící a adaptabilní algoritmy měly přispět k dalšímu nárůstu výkonu. A samozřejmě slibují i rozšíření spolupráce s výrobci her a aplikací pro další podporu výhod technologie Hyper Boost. Ze zkušenosti s GPU Turbo je jasné, že většinou uživatel nějaký slibovaný masivní  nárůst výkonu díky nové technologii nezaznamená, ale i malá pomoc stojí za to. Jakou máte zkušenost s podobnými technologiemi Vy ?