Další zastávku našeho výletu po slevových akcích na čínské notebooky si dnes uděláme s ještě méně známou značkou, než byl včerejší Teclast. S T-bao se opravdu v našich končinách nemáme možnost potkat moc často, ale na čínském trhu se jedná o poměrně známého producenta levných notebooků. A jejich model T-bao Tbook R8S je momentálně k mání na e-shopu Gearbest jen za 269.99 dolarů. Stojí za hřích ?

T-bao Tbook R8S samozřejmě nezapře své velmi levné kořeny a v některých ohledech se tak zákazník bude muset smířit s kompromisy. Jako je například plastové zpracování šasi, nebo pouze TN technologie u 15,6-palcového LED displeje s FullHD rozlišením. Na druhou stranu příjemně překvapí váhou pouhých 1.65 kg, klávesnicí s numerickým blokem nebo hned 6 GB DDR4 RAM spolu se 128 GB SSD diskem. Výkon zajišťuje procesor Intel Celeron N3450, takže asfalt trhat nebude, ale na normální používání bude stačit. Notebook nabízím i dvojici USB 3.0 portů, mini HDMI port a dokonce i RJ-45 síťové připojení, které se u moderních notebooků často vynechává.

Notebook T-bao Tbook R8S si na nic nehraje a je přesně tím, čím se zdá být, dostupným velkým základním kusem pro nenáročné. Na e-shopu Gearbest je momentálně k mání díky slevovému kupónu GB-TATBR8S jen za 269.99 dolarů, takže poměrně hodně muziky za málo peněz.