Chystané chytré hodinky Huawei Watch GT se už dočkaly slušné řádky úniků a spekulací, ale poslední dávka je z pořádně výživného zdroje, protože se na chvíli objevily omylem přímo na oficiálních stránkách Huawei. Sice tam nevydržely příliš dlouho, ale i tak jsme měli možnost si potvrdit celou řadu specifikací. Už dříve bylo jasně řečeno, že Watch GT nebudou disponovat Wear OS od Googlu a dočkáme se tak vlastního řešení od Huawei.

Takže vzhůru na potvrzené specifikace a funkce. Hodinky budou mít kruhový 1,39-palcový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů a keramickým rámečkem, zbytek těla je pak z hliníkové slitiny. Nebudou ani příliš masivní, s tloušťkou 10.6 mm jsou na tom dokonce lépe než Apple Watch. Baterie bude s kapacitou 420 mAh a slova o 30- denní maximální výdrži a 15-denní při častém používání jsou rajskou hudbou pro naše uši, i když samozřejmě dokud neuvidíme, tak neuvěříme. Dokonce i zapnutá GPS by měla pořád nabídnout 22 hodin nepřetržité navigace.

Další dávka funkcí bude zaštítěna technologií TruSeen 3.0 s umělou inteligencí, která by měla zahrnovat přesnou koordinaci měření srdečního tepu a krevního tlaku, spolu s mnoha doplňkovými funkcemi. Samozřejmě budou k dispozici i kompletní notifikace zpráv, emailu nebo sociálních sítí, ale určitě nebudou stejné jako Wear OS, takže musíme počkat na reálný vzhled.

Hlavní otázkou také zůstává cena Huawei Watch GT a snad plánovačům firmy příliš neujede ruka. Pro mnohé zájemce také bude velmi limitující požadavek vlastnit telefon Huawei/Honor s nadstavbout EMUI 9.0, což bude nutnost k plné funkčnosti hodinek. Ty by pak měly být představeny spolu s Mate 20 už jen za pár dní, tak jsme zvědavi.