Notebooky od menších čínských značek urazily za poslední dobu opravdu pořádný kus cesty a  často nabízí mnohem více muziky za méně peněz než srovnatelné kusy větších značek na našem trhu. O noteboocích Xiaomi už byla řeč mnohokrát a mohu v podstatě kterýkoli z nich osobně doporučit, ale dnes pro vás máme jiný velmi zajímavý kousek. Teclast F6 Pro se totiž objevil v bleskových prodejích v EU skladu Gearbestu za velmi zajímavou cenu a rozhodně si tak zaslouží pozornost.

Teclast F6 Pro toho může nabídnout opravdu hodně, například 13,3-palcový FullHD IPS displej, který zvládne kompletní 360° otáčení a podporuje i dotykové ovládání stylusem. Výkon zajistí pasivně chlazený Intel Core M3-7Y30 spolu s grafikou Intel HD Graphics 615, 8 GB RAM a 128 GB SSD diskem, takže zvládne bez problému i rozumné pracovní nasazení. Tělo notebooku je celokovové, váha je solidních 1.38 kg a došlo i na vymoženosti jako je čtečka otisků prstů, hned dva USB 3.0 porty, USB Type-C port nebo microHDMI. Baterie podle prvních ohlasů vydrží zhruba pět hodin práce a bohužel je nutné zmínit i jeden negativní aspekt, kterým je nepodsvícená klávesnice. Systémem jsou pak samozřejmě Windows 10.

A teď se ještě dostaneme k tomu nejlepšímu. Tím je totiž cena, protože v bleskových prodejích na Gearbestu je Teclast F6 Pro k mání za 428.99 dolarů, ale tím dobré zprávy ještě nekončí. Jedná se totiž o nabídku z EU skladu, takže cena je konečná včetně dopravy a poplatků. Šlus a šmytec. Jedinou pihou na kráse je poměrně omezená kapacita zásob a v době psaní tohoto článku zbývalo už jen něco přes 10 kusů. Takže si pospěšte, nebudou….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.