Notebooky od menších čínských značek urazily za poslední dobu opravdu pořádný kus cesty a  často nabízí mnohem více muziky za méně peněz než srovnatelné kusy větších značek na našem trhu. O noteboocích Xiaomi už byla řeč mnohokrát a mohu v podstatě kterýkoli z nich osobně doporučit, ale dnes pro vás máme jiný velmi zajímavý kousek. Teclast F6 Pro se totiž objevil v bleskových prodejích v EU skladu Gearbestu za velmi zajímavou cenu a rozhodně si tak zaslouží pozornost.

Teclast F6 Pro toho může nabídnout opravdu hodně, například 13,3-palcový FullHD IPS displej, který zvládne kompletní 360° otáčení a podporuje i dotykové ovládání stylusem. Výkon zajistí pasivně chlazený Intel Core M3-7Y30 spolu s grafikou Intel HD Graphics 615, 8 GB RAM a 128 GB SSD diskem, takže zvládne bez problému i rozumné pracovní nasazení. Tělo notebooku je celokovové, váha je solidních 1.38 kg a došlo i na vymoženosti jako je čtečka otisků prstů, hned dva USB 3.0 porty, USB Type-C port nebo microHDMI. Baterie podle prvních ohlasů vydrží zhruba pět hodin práce a bohužel je nutné zmínit i jeden negativní aspekt, kterým je nepodsvícená klávesnice. Systémem jsou pak samozřejmě Windows 10.

A teď se ještě dostaneme k tomu nejlepšímu. Tím je totiž cena, protože v bleskových prodejích na Gearbestu je Teclast F6 Pro k mání za 428.99 dolarů, ale tím dobré zprávy ještě nekončí. Jedná se totiž o nabídku z EU skladu, takže cena je konečná včetně dopravy a poplatků. Šlus a šmytec. Jedinou pihou na kráse je poměrně omezená kapacita zásob a v době psaní tohoto článku zbývalo už jen něco přes 10 kusů. Takže si pospěšte, nebudou….