Segment herních telefonů se letos rozrostl o několik podařených kousků a ani společnost Razer nechce zůstat pozadu za konkurencí. Jejich první herní telefon loni slušně zabodoval a letos jsme se dočkali jeho nástupce Razer Phone 2, který je už oficiálně mezi námi.

Razer Phone 2 se od svého předchůdce v rámci designu příliš neliší, ale dostal několik nových funkcí a vylepšení hardwarové výbavy.

Stejně jako první Razer má i Razer druhé generace 5,7 palcový IZGO LCD displej Sharp s rozlišením 2560×1440 pixelů s jemností 514 ppi. Poměr stran je 16:9, obnovovací frekvence je 120 Hz a nechybí podpora HRD a DCI-P3. Displej chrání sklo Gorilla Glass 5. Na rozdíl od svého předchůdce má displej Razer Phone 2 až o 50% více jasu, konkrétně 580 nitů. Pod displejem jsou uloženy reproduktory Dolby Atmos s vlastními zesilovači.

Telefon je osazen hitem letošního roku mezi procesory, a to Snapdragonem 845, který dostal i nový systém komorového parního chlazení. RAM paměť je 8 GB, interní úložiště pak 64 GB, ale lze jej dále rozšířit. Baterie má kapacitu 4000 mAh s podporou bezdrátového nabíjení Quick Charge 4+, ale nabíjet lze i skrze USB-C.

Podpora bezdrátového nabíjení úzce souvisí s tím, že zadní panel Razer Phone 2 je vyroben ze skla. Telefon je také odolný vůči vodě a prachu s certifikací IP67. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo, ale společnost slibuje brzkou aktualizaci na Android Pie.

Pokud mrkneme do sekce fotoaparátů, najdeme zde zadní duální fotoaparát, který tvoří dva 12 MPix snímače. Primární senzor je Sony IMX363 se clonou f/1.7, OIS a Dual Pixel AF. Sekundární senzor je Sony IMX351 se světelností f/2.6 a dvojnásobným zoomem. Fotoaparát je schopen zaznamenat videa s rozlišením 2160p při 60 fps nebo FullHD Slow motion při 120 fps. Přední kamera je 8 MPix.

Razer Phone 2 je ode dneška v USA v předběžných objednávkách za cenu 799 dolarů a 899 dolarů za prémiovou verzi. K dispozici je také příslušenství jako bezdrátová nabíječka za 99 dolarů, kožené pouzdro za 40 dolarů, kevlarové pouzdro za 50 dolarů a ochranné sklo za 20 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.